Schilling 2011

Kreatiivmootor (Tallinn)

Kreatiivmootor alustas kaheliikmelise heliüksusena, mis lindistas kodustes tingimustes lo-fi tehnikaga veidrat dadapoppi, millesarnast keegi veel kuulnud ei olnud. Praeguseks on nad paisunud väikeseks orkestriks ning nende helipilt on muutunud märksa mitmekesisemaks ja lihvitumaks: hüpnootilistele elektroonilistele rütmidele laotakse peale psühhedeelne akustiline hõllandus, instrumentaalne ja vokaalne improvisatsioon. Grupi ekspressiivne loomus tuleb kõige paremini esile kontsertidel, mis parimatel hetkedel muutuvad solist Roomet Jakapi eestvedamisel nõiasabatiteks või bakhanaalideks. Ansambel on välja andnud ühe EP ja kaks täispikka albumit, mis on leidnud nii kriitikute kui fännide heakskiidu. Kevadisel Tallinn Music Weekil astuti üles uhiuue kavaga, mis leidis äärmiselt sooja vastuvõtu ja suuresti tänu millele kutsuti Kreatiivmootor esinema maikuus Londonis toimunud Brainlove festivalile. Midagi sarnast on lootust kuulda ka Schillingu klubiõhtul.

Kuula
myspace.com/kreatiivmootor

Laulan Sinule (Tallinn)

Laulan Sinule muusika autoriks on Taavi Tulev, kes on oma süvaelektroonika kapist välja murdnud ja laseb analoogsüntesaatoritel voolida ehedat elektroonilist ja eestikeelset poppi. Kuudeviisi poolmüstilise ja anonüümsena püsinud ansambli esikplaat kannab tabavat nime "Debüüt" ja sisaldab üle 46 minuti kerge kiiksuga emakeelset tantsumuusikat. Laulan Sinule hakkab aga tõeliselt tööle alles kontserdil, kus magamistoa projekt kasvab mitmeliikmeliseks, rohkelt silmailu pakkuvaks show-bändiks, saatjaks hoolega sätitud videopilt.

Kuula
bande.bandcamp.com/album/deb-t

Öine tantsupidu

Yön Syke DJ-d (FIN)
Eelmisel aasta järelpeol esinenud Soome ansambli Yön Syke liikmed Sami Toroi, Jaakko Eino Kalevi, Samu Montonen ja Ukko Perttilä hullutava meeskondliku DJ-setiga.

DJ Super Luks (EST)
Eksootiliste rütmide asjatundja liinilt Tallinn-Kilingi-Nõmme.

Lisaks suurele saalile toimub pidu ka eksklusiivses,
Kilingi-Nõmme skenet esindavas Rando Sule Hausitoas.

Pilet Schillingu klubiööle maksab 4 eurot, seda saab osta ainult klubi uksel.

Facebook Twitter YouTube


Peatoetaja:


Toetajad: