Schilling 2012

Festivalist

Vabariigi kenamaid festivale, orgaaniliste väetiste ja saepuru lõhnast läbi imbunud Schilling toimub ka korraldajatele endile suureks üllatuseks juba kuuendat korda.

Eesti suuruselt 36. linn Kilingi-Nõmme avab traditsiooniliselt juuli esimesel laupäeval oma väravad rohketele sissesõitjatele. Saabub vähemalt 10 bändi – nii kodu- kui välismaiseid, üks parem kui teine. Publiku hulgas seisavad kõige moodsamad sõbralikult kõrvuti nendega, kes on moest nii maas, et mõjuvad vaat et veel moodsamalt. Õhkkond on nii kena, lihtsakoeline ja sõbralik, et üks mullune briti artist keeldus uskumast, et tegu on ikkagi sellesinatse maailmaga ja et ta ei viibi paralleelreaalsuses.

Lisaks tavapäraselt soliidsele muusikavalikule ning lummavale atmosfäärile on tänavu eritähelepanu kvaliteetsel toidul – teiste hulgas seab oma potid ja pannid üles populaarne Põhjaka mõisa restoran. Uuendusena ei toimu ka eraldi järelüritust, vaid festival Suveaias kestab lihtsalt oluliselt kauem.

Varasematel aastatel on Schillingul esinenud:
3Pead, After The Waves Have Washed Me Away, Allan Vainola & Jaak Lutsoja, Ans. Andur, Antarctica (AUS), Antonina, Bad Apples, Darren Hanlon (AUS), Design A Wave (UK), Dun Dun (LAT), Erko Niit, Galaktlan Grupp, Goodnight Monsters (FIN), IfWe (RUS), Imandra Lake, Jaako Eino Kalevi (FIN), Je Suis Animal (NOR), Joose Keskitalo ja Kolmas Maailmanpalo, Juni Järvi (SWE), Kimya Dawson (USA), Kreatiivmootor, Laulan Sinule, Lippajad, Los Twang! Marvels (GER), Maikameikers, Malcolm Lincoln, Music For Your Plants, Muuan Mies (FIN), Oddfellows Casino (UK), Opium Flirt, Papaeeo, Pastacas, Samamidon (USA), Starmetis (LAT), Stella, Superliustik, The Queen’s Head (AUS), Tõnu Naissoo & Estrada, Ultima Thule, Vaiko Eplik ja Eliit, Wonuwali (GUINEA-FIN), Wrupk Urei, Yön Syke (FIN).

Ajamasin

Schilling 2007
Schilling 2008
Schilling 2010
Schilling 2011

Facebook
Twitter
YouTube
SoundCloud


PEATOETAJA


TOETAJAD


PARTNERID