Söök

resto

Kes siis tänavu Schillingul pannid kuumaks kütavad ja joogid külmaks jahutavad? Kes keedab kohvi? Kus? Kas saab maitsta ka midagi päris kohalikku? Palume lugeda!

Põhjaka Mõis

Meie traditsiooniline peatoitlustaja on kohal tänavugi. Pakutakse värsket kartulit kodujuustukastme ja värske soolakurgiga, suitsuseid seakintse rohelise salati, saia ja kurgi jogurtikastmega, terveid suitsulatikaid, rabarberimorssi ja omatehtud napsu.

Riis

Mullu Schillingul debüüdi teinud populaarse Tallinna restorani Riis toitude põhikomponent on…riis! Aga mitte ainult – nad serveerivad tõelist idamaiste mekkide virvarri. Näiteks leiduvad menüüs kevadrullid köögiviljatäidisega, tempura tiigerkrevetid ploomikastmega, värske salat külmsuitsulõhe ja punase riisiga, pad thai riisinuudlid hiidkrevettidega, kana punases karrikookoskastmes, magus-hapu part küpse mangoga, must riis kookospiimas, maasikate ja mustikatega jne.

Diner

Eelmisel kevadel Tallinnas Nõmmel avatud ameerikapärane burgerirestoran, mis kiirelt suure menu saavutas, on väljas tõsiste veiseburgerite ning juurdekuuluvaga.

Hungry Karl

Sel hooajal erakordselt popiks osutunud food-truckide seast pöörab oma rattad Schillingu poole Hungry Karl. Juba hulga pooldajaid leidnud Karl võtab seekord südameasjaks mereteemalise menüü pakkumise, millest ei puudu nende hittideks kujunenud tuunikalaburger ja suitsukala wrap.

Tbilisi

Muidu Tartus tegutseva Gruusia restorani kokad keerutavad lihavardaid kebabide ja saslõkkidega nii, nagu ainult grusiinid seda oskavad.

Kyabetsuyaki + Sushimon

Jaapanipäraste kapsapannkookide küpsetajad on kohal ka sel aastal. Menüüs neil muudatusi ei ole – kapsas on kapsas, pann on pann. Aga et igav ei hakkaks, on veteranosalejad kampa võtnud sushimeistrid, kelle käest saab osta Philadelphiat, Californiat, Veganit ja mine tea, mida veel.

Rohelise Maja Kohvik

Rohelises Maja Kohvik saab enda käsutusse juba tuttava rohelise putka. Ja pakuvad nemad, nagu ikka, väga head kohvi, võikusid, magusaid ja soolaseid pirukaid jne.

Gambrinuse Õllesaatkond

Tõenäoliselt Eesti suurim õllefanaatik ja tuntuim professorist väikepoodnik Karmo Tüür, kes on ära maitsnud ja kirjeldanud tuhandeid humalajooke kogu maailmast, tahab oma Õllesaatkonna parimaid ja suvisemaid palasid jagada ka januste festivalikülastajatega.

Kohvik “Jaak”

Festivalilplatsil asuv vana kuur hellitusnimega “Tareke” sünnib üheks õhtuks ümber kohvikuks “Jaak”. Sealt hakkab saama jahedat õlut, chilliubasid, tortillasid, võileibu, kooki ja alkovaba booli.

Platsil on veel lauakesed kohalike kokkade-küpsetajate värske kätetööga ja LaMuu jäätisekäru.

Seal, kus alati, on Nautimuse veiniala; tarekese lähistele püstitub Hõbe kokteilibaar ning mitmel pool huugavad Lapin Kulta õllekraanid.